Analýza zápasu proti Pirates Komárno

V tomto zápase sme ukázali dobrú pohodu v tíme, silného tímového ducha a vôľu vyhrávať v každej situácii. Keď že bol počet aký bol, môžme si popísať výkony našich hráčov aj detajlnejšie.

 FULI : Fuli odohral veľmi dobrý zápas. Za celých 60 minút bránil a často ostával jediným hráčom aj proti presile súpera. Mnoho pukov zblokoval a v tomto zápase mu dobre vychádzala aj rozohrávka keď presnými dlhými prihrávkami nachádzal útočníkov. Plus pridal aj jeden gól a mal aj asistenciu takže jeho výkon bol veľmi dobrý. Boli tam aj nejaké chybičky no pri počte odohraných minút a únave byť aj museli. 

 

PAĽO : Paľo odohral svoj štandartný výkon. S mladým externistom Paťom si v útoku skvelo rozumel. Dokázali si navzájom rpihrať a nájsť sa krásnymi prihrávkami. Jeho 3 góly a 5 asistencií hovorí jasnou rečou o jeho výkone. Je pravda že občas mohol svojich spoluhráčov hľadať prihrávkou o čosi skorej, no to že puk podržal a súper ho oň nedokázal pripraviť dalo ostatnej štvorici hráčov možnosť trochu sa vydýchať a nabrať sily do ďalšieho priebehu zápasu. 

 

IGGY : Iggy preukázal tak isto svoje silné stránky v hre a dopomohol tak nášmu tímu k výhre. Jeho prehľad v hre, správny výber miesta a správny výber hráča ktorému mal poslať prihrávku nám pomohli najmä v častiach zápasu, keď sme súpera zavreli v jeho obrannej tretine. Taktiež zahral dobre aj v obrane kde sa striedali pri Fulim v zápase aj s Dodom. Jeho výkonu už chýbal iba gól, čo je škoda. No 4 asistencie jednoznačne vystihujú jeho výkon a štýl hry, ktorý podriadil 100% tímu.

 

DODO : Dodo odohral stretnutie v zmysle podriadiť svoj výkon tímovému úspechu. Snažil sa hrať aj v obrane a pomáhať aj v útoku. Pri tlaku v útočnom pásme dokázal rozhadzovať prihrávky spoluhráčom. Dal aj 3 góly na 3 dokázal nahrať. V obrannej hre spravil síce pár chýb ale to sa dá pripísať tomu, že na poste obrancu často nehráva. Keď že v útoku sa o tvorenie hry snažil najmä externista Paťo, mohol sa Dodo hlavne venovať defenzívnym úlohám.

 

Paťo Ž. : Určite správna posila do včerajšieho zápasu. Dokázal sa rychlo zohrať s tímom, zapájať sa do kombinácii ale aj zobrať zodpovednosť na seba. Jeho 7 gólov a 3 prihrávky hovoria jasnou rečou. Vytknúť by sa mu mohlo možno pár ľahkovážne stratených pukov no tie svojou bojovnosťou dokázal neskôr vybojovať späť.

 

Toto víťazstvo musíme určite pripísať aj k nerozohranosti súpera, ktoý vyše mesiaca nebol na ľade. No bez sebadôvery a skvelého tímového výkonu by sme zápas určite vyhrať nedokázali.