Ďalšia sezóna za nami

Vo štvrtok sme odohrali posledný zápas v tejto sezóne, preto prišiel čas, si zhodnotiť všetko čo sa u nás od septembra stalo. 

V prvom rade je skvelé že do tímu prišlo až sedem nových hráčov a ôsmy, večný externista Dušan, sa konečne rozhodol že sa stane plnohodnotným Kanárikom, od budúcej sezóny s číslom 97. Z pôvodnej kanáričej partie sa opäť pridala naša 29tka, Muro, ktorého vítame späť a veríme že v budúcej sezóne bude pravidelne nastupovať v našich zápasoch. 

V tejto sezóne sme odohrali celkovo 25 zápasov, čo je o 5 viac ako minulý rok. Zmerali sme si sily s 3 rôznymi súpermi, a to tradične partia zo Strekova, HC Netopíri a odveký rival HC Keer. Vyhrali sme dokopy 14 zápasov, 4 zápasy skončili remízou a 7 zápasov sme prehrali.

Titul MVP (najužitočnejší hráč) si určite zaslúži Pinďo, ktorý bol rozdielovým hráčom počas celého ročníka a hlavný pilier našej obrany, práve jeho prítomnosť hlavne na prelome rokov rozhodovala o výhre alebo prehre nášho tímu. Pinďo svojou obetavou hrou nie len že dokázal strhnúť spoluhráčov k lepším výkonom ale hlavne vniesol do obranných radov prehľad v rozohrávke a hlavne istotu.

Titul Najlepšieho strelca si za 60 gólov v 24 zápasoch odnáša Dodo. Ten pretavil nadobudnutú pohodu z nášho tímu aj do tímu ASHL Som Športovec, kde sa tu takisto strelecky a herne darilo. 

Najlepším nahrávačom sa stalo Braňo. Ten svojou fyzickou hrou dokázal spoluhráčom pripraviť najviac gólových prihrávok (26) . Z jeho práce profitoval hlavne Duško, s ktorým vytvorili počas celej sezóny údernú dvojičku. Braňo pridal k týmto nahrávkam aj pekných 28 gólov. 

Najlepšieho nováčika bolo tento rok naozaj z čoho vyberať. Rozhodovanie bolo naozaj ťažké , nakoniec si tento titul rozdelia Juro a Lipi. Obaja odohrali zhodne 12 zápasov, bohužiaľ obom zranenia nedovolili odohrať viac. Juro sa po navyknutí na náš herný systém stal jedným z najlepších ofenzívnych obrancov, Lipi patril s priemerom takmer 2 bodov na zápas k našim útočným žolíkom. 

Tak isto sa nám podarilo založiť Občianske združenie, cez ktoré sa budeme v budúcnosti snažiť rozbehnúť športové aktivity v našom meste ak to bude možné a tak isto zlepšenie situácie ohľadom hokeja hokejbalu flórbalu a inlajn hokeja. 

Zhrnuté a podčiarknuté, táto sezóna bola pre nás úspešná na všetkých frontoch a už sa tešíme na ďaľšiu.