Prvé čisté konto proti Strekovu

    V pondelok 15.5.2014 sme odohrali ďalší z našich tradičných zápasov proti Strekovu. Na zápas prišlo iba 6 statočných Kanárikov, zatial čo súper prišiel v zostave 10 hráčov, čím mal dve kompletné formácie. Celý zápas sme hrali zo zabezpečej obrany a vyrážali sme do protiútokov, keď že hrať otvorene by sme dlho fyzicky nezvládli. Pri hernom štýle na stiahnutého centra sa nám podarilo eliminovať väčšinu šancí súpera a v bráne nás podržal brankár Dubák, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu súpera. 
    V prvých 20 minútach sa toho na ľade vela neudialo, držali sme obrannú modrú čiaru a pár krát sme ohrozili aj brankára súpera. Asi v 25 minúte zachytil Braňom vyhodený puk Dodo a svoj samostatný nájazd premenil. O pár minút na to prišiel ďalší gól, prvý v sezóne pre Aja, keď v prečíslení 2 na 1 zúžitkoval prihrávku od Doda. Súper potom pritlačil no Dubák v bráne bol 100% a s pomocou obrany si so šancami súpera poradil. V ďalšom priebehu sa presadili po krásnej individuálne akcii ešte Chlpo, Braňo a ešte raz Dodo. Záver zápasu bol dosť vyhrotený, keď prišlo k viacerým tvrdým, ale čístým zákrokom na oboch stranách. Našťastie sa nikto nezranil a po náročnom zápase sme mohli oslavovať zaslúženú výhru aj napriek výbornému, bojovnému výkonu súpera. 
    Po zápase sme sa zhodli že to bol jeden z našich najlepších výkonov. Hrali sme organizovane  v obrane, mali sme presnú rozohrávku a vsietili sme aj nejaké góly. 
Ešte raz by som chcel poďakovať všetkým šiestim Kanárikom aj brankárovi Dubákovi že včera prišli a pomoholi tak k jednej z najcennejších výhier nášho tímu a len 2. čístému kontu v histórii nášho klubu.  

                                                      Detaily zápasu nájdete TU