Rozhovor s #2 Fulim

Po náročnom, vyhranom zápase s Pirates Komárno sme vyspovedali jeden z pilierov našej obrany - Fuliho

 

Ako hodnotíš tento zápas? Ako sa ti hralo čo hovoríš na výsledok svoj výkon a výkon celého tímu??

Tak určite to bol jeden z tých zaujímavejších zápasov, pretože bol zvláštny tým, že nás bolo 5 + branár, takže nemal kto striedať. O to väčšiu motiváciu sme mali a myslím že sme sa toho ujali zodpovedne a s veľkou chuťou vyhrať. Toto sa nám nestáva často a bol som veľmi prekvapený, že sme vydržali celú hodinu v kuse bez striedania brusliť a navyše aj vyhrať. Je to super pocit! A svedčí to aj o zohratosti mančaftu, takže vidieť, že za tých pár rokov čo to hráme sme sa už celkom dobre zohrali. Môj výkon nieje síce ohromujúci ale snažím sa chalanom pomáhať ako sa dá a sem tam si uchytiť aj nejaký ten bodík pre seba. Keďže patrím vekovo k tej staršej polovici tímu, nesnažím sa ani podávať rekordné výkony, ale hrať čo najzodpovednejšie, nerobiť chyby, aj keď niekdy sa nejaká tá chybička pritrafí. Ale čo je pre mňa najdôležitejšie, vždy si s chuťou zahrám a vypotím zo seba čo sa dá. Výkon tímu v tomto zápase sa samozrejme nedá hodnotiť inak ako zodpovedný a vyrovnaný, pretože hrať piati na ôsmich a ešte k tomu vyhrať, to je proste super.

 

Dnes si vsietil gól ... môžeš nám popísať túto situáciu?

Ten gól ma celkom potešil, lebo som ani nemyslel že to tam padne. Neviem presne od koho to tam išlo ku mne, ale zachytil som tam zatúlaný puk od súpera a vystrelil som skôr len takú silnejšiu prihrávku. Myslel som že brankár to chytil, ale chalani zdvihli ruky nad hlavy tak som vedel že to prešlo do brány. A navyše nedávam góly často takže je to vždy príjemný pocit keď sa zadarí streliť gól.

 

Patríš k stabilným členom kanáričej zostavy. Ako sa ti u Kanárikov hrá a čo si myslíš o našom tíme?

K chalanom som sa pridal asi pred piatimi rokmi, keď sme ešte hrali bez výstroje a v reflexných vestách, a veľmi sa mi páči že z toho vznikol aj názov tímu. Vždy mi to pripomína začiatky. Som veľmi rád, že sme to dotiahli tam kde sme dnes a že to stále hráme s chuťou. Škoda je že niekedy nás na zápas príde pomenej, zatiaľ čo v minulosti sme mávali skôr opačný problém, že nás bolo veľa. Takže by som uvítal, keby sa našlo zopár chalanov, ktorí by chodili pravidelne hrávať. Mne osobne sa hrá v tomto tíme veľmi dobre, a som rád že mám takúto príležitosť zašportovať si a zároveň si zahrať hru ktorú mám rád.

 

Ako hodnotíš doterajšiu sezónu Kanárikov?

Kanárici sú mojim "materským" tímom a som rád že sa nám darí držať partiu, a že sa vždy nájde nejaký ten súper, ktorý si s nami zahrá. Je super že sa vždy nájde zopár chalanov čo majú chuť si zamakať a urobiť niečo pre seba a svoju kondičku. Pochvala patrí aj Dodovi a Tomášovi, zato že svoj voľný čas venujú tomu že organizujú ľad, vybavujú súperov aby bolo s kým hrať, obhospodarujú webstránku, vyrábajú dresy a tímové tričká, atď... Preto nielen túto ale aj všetky predošlé sezóny hodnotím pozitívne a dúfam že úroveň tímu pôjde len a len nahor.

 

Okrem tímu HC Kanárici nastupuješ aj Amatérskej Slovenskej Hokejovej Lige (ASHL) v tíme Zoborské Levy. Ako by si zhodnotil svoje účinkovanie v tejto súťaži?

Čo sa týka Zoborských Levov, mám z toho rovnaký pocit ako u Kanárikov. Síce tam nepatrím k výnimočným hráčom, ale snažím sa stabilne chodiť na zápasy, a pomôcť mančaftu ako sa len dá a zároveň si s chuťou zahrať hokej. Som rád že som sa nechal nahovoriť na účasť v tejto lige. Je to super zahrať si okrem tréningových zápasov aj riadny duel so všetkým čo k tomu patrí. Musím pochváliť organizátorov ASHL, že na to, že to robia iba druhú sezónu tak je tam celkom dobrá úroveň organizácie.

 

Ako myslíš že dopadnú Zoborské Levy v ASHL?

Levom sa v ASHL začalo po nevydarenej prvej sezóne v tej druhej trochu viac dariť, ale na to, aby sme dosiahli na medailové pozície budeme musieť ešte pridať. Úroveň našej hry sa zlepšuje ale musíme začať vyhrávať zápasy a potom bude lepšie. Takže zatiaľ to tipujem na umiestnenie niekde okolo šiesteho miesta.

 

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa vyhraných zápasov či už ako Kanárik alebo ako Lev.

Ešte by som rád poďakoval chalanom, či už Kanárikom, Levom, ale aj ostatným tímom, že majú chuť hrať a chodia na zápasy, aj keď nás to všetkých stojí peniaze a čas. Díki za rozhovor. Čaute!