Rozhovor s #91 Dodom

Dnes sme si na mušku zobrali kapitána pre túto sezónu a lídra produktivity - Doda.

 

Po dlhšom čase nás bolo toľko, že sme mohli hrať na dva kompletné útoky. Ako sa ti hralo s tvojimi spoluhráčmi v útoku?

Tak som určite rád že sme prišli na zápas v takom hojnom počte. Najmä po štvrtkovom zápase, keď nás prišlo päť. A hralo sa mi dobre aj keď nám chvíľu trvalo, kým sme sa zohrali no určite hodnotím formáciu v ktorej som hral pozitívne.

 

 

Aj napriek tomu že si v zápase dosiahol 7 bodov, bolo vidieť, že sa ti nehralo ako obyčajne. Mal si nejaké zdravotné problémy?

Som úplne fit. Priznávam že som mal ťažké nohy a nevedel som sa poriadne dostať do tempa, no to bolo spôsobené dobrou večerou pred zápasom a celým dňom stráveným pri počítači.

 

V tejto sezóne si sa namiesto Chlpa zhostil úlohy kapitána tímu. Ako sa cítiš v tejto pozícii a ako sa z tejto pozície pozeráš na výkon tímu v tejto sezóne? Ak už môžeme pomaly začať bilancovať na zaver sezóny.

Tak som určite rád, že táto úloha pripadla mne. Cením si to. Na výkon tímu sa pozerám kladne. Keď že ja nahadzujem štatistiky po každom zápase tak v profile každého hráča si pozerám či nastal nejaký progres oproti minulému, chalanom občas snažím konštruktívne poradiť v ich hre. Čerpám hlavne z toho, čo som sa naučil na tréningoch pre amatérov minulú sezónu. Vcelku však hodnotím každého určite pozitívne a myslím že každý zaznamenal určitý progres, za čo môžu určite aj kvalitnejší súperi.

 

Zdá sa, že už v predstihu si sa stal kráľom strelcov a so 152 bodmi jasne dominuješ na čele tabuľky produktivity. Si spokojný s týmito čislami alebo je ešte stále čo zlepšovať?

Tak čísla sú to pekné. Určite za ich dosiahnutie vďačím aj svojim spoluhráčom, ktorí mi buď na góly prihrávali alebo naopak, dokázali premeniť na gól moje prihrávky. Na druhej strane, vždy je čo zlepšovať. Mojím osobným cieľom je v tejto sezóne priemer päť bodov na zápas.

 

Okrem tímu HC Kanárici nastupuješ aj Amatérskej Slovenskej Hokejovej Lige (ASHL) v tíme Zoborské Levy. Ako by si zhodnotil svoje účinkovanie v tejto súťaži?

Tak nie je to najhoršie ale dúfam že moje výkony budú ešte lepšie. Rád by som tímu pomohol k vyšším priečkam v tabuľke.

 

Spolu s Tomášom organizujete ľad, hráčov. Baví ťa táto úloha? A čo by si odkázal chalanom aby sa ti to robilo ľahšie ?

Určite ma to baví. Kanárici sú pre mňa materský klub, a to vždy aj tak ostane. Snažím sa to, že som tu mohol začať hrávať tímu takouto formou vrátiť. Chalani  určite zlepšili svoj prístup k vyjadrovaniu ohľadom interných vecí v tíme. Bol by som rád keby to tak aj ostalo.

 

Počuli sme, že sa v šatni o tebe povráva, že sa tvojimi gólovými úspechmi je nejaký pravidelný rituál. Máš nejaký?

Nie nemám žiadny rituál. Na podobné veci moc nie som. Jedine že si vždy obliekam výstroj v rovnakom poradí. Ale to je vec zvyku.

 

Vďaka za rozhovor.

Aj ja ďakujem.